Maszynka czy Nożyce? – O To Jest Pytanie

Legendarne narzędzia barbera – maszynki do strzyżenia i nożyce.

Każdy Barber jest wykwalifikowany w użyciu przynajmniej jednej lub nawet obydwu z tych narzędzi do cięcia włosów, w zależności od stylu cięcia, jak i również tekstury włosów. Im więcej wiesz o każdym z tych narzędzi, i tym jak są używane, tym lepiej możesz się komunikować ze swoim barberem co do swojej preferowanej i wymarzonej fryzury.

Maszynki do strzyżenia (ang. clippers) – Pierwsze ręczne maszynki zostały wynalezione w połowie 1800 roku przez Nikola Bizumic’a, uczącego się fryzjerstwa chłopaka z Serbii. Przy użyciu bardzo szybkiego ruchu ręki, maszynki do strzyżenia mogły krótko obcinać brodę oraz włosy w znacznie krótszym czasie niż wczesniej zajmowało to nożyczkami. Leo J. Wahl, młody wynalazca z Illinois, zauważył i zapoznał się z ręczną maszynką do strzyżenia. Przez blisko 10 lat opracowywał model elektryczny, który później nie przydał sie jedynie barberom, ale również osobą które pielęgnowały sierść zwierząt, strzygły owce oraz tym osobą, które obcinały się same w domu. W 1921 roku założył Wahl Clipper Corp., który w dalszym ciągu doskonala różne rodzaje i style maszynek do strzyżenia. Począwszy od maszynek z regulowanymi ostrzami, po bezprzewodowe. Wahl jest nadal na szcycie jeśli chodzi o męskie produkty do strzyżenia.

Maszynki do strzyżenia są najlepszym narzędziem do osiągnięcia fryzur typu Fade czy Undercut. Aby zaciągnąc inspiracji, Zobacz 6 najlepszych fryzur męskich na wiosnę tutaj.

Nożyce (ang. shears) – Korzenie współczesnych nożyc barberskich sięgają starożytnego Egiptu. Oryginalne nożyce składały się z podgrzewanego i przykutego ostrza z brązu połączone na jednym końcu przez kolejny elastyczny kawałek brązu, który trzymał ostrza razem. Bardziej nowoczesny styl, do którego jesteśmy przyzwyczajeni został zaprojektowany przez Rzymian w pierwszym wieku. Połączyli oni ostrza w centrum, aby zapewnić im napięcie potrzebne do cięcia.

Profesjonalne nożyce znacznie różnią się od tych jakie każdy z nas trzyma w domu. Wykonane są z hartowanej stali nierdzewnej, a ich ostrza są ostre jak brzytwa, przez co podczas cięcia nie uszkadzają końcówek włosów. Jest wiele odmian oraz stylów nożyc i każde mają inne zastosowanie, od nożyc ze zmiennymi ostrzami po przystosowane do trymowania brody oraz wąsów.

1 Comment

  • psi fryzjer Łódź
    Posted May 9, 2019 4:48 am 0Likes

    Duża porcja wiadomości. Widzę, że trzeba się bardziej zainteresować tematyką.

Add Comment

Comment
Name
E-mail
Website