Rodzaje Fade Oraz Który Wybrać?

Fryzura typu Fade jest jedną z najbardziej znanych i modnych stylów dla mężczyzn, oferująca męski, a jednocześnie czysty wygląd, który jest idealny dla wyjściowych lub zawodowych sytuacji. Od klasycznego Taper Fade po Low, Mid, High aż do Skin Taper, faceci mogą połączyć ten rodzaj strzyżenia po bokach jak i z tyłu głowy, ze wszyskimi najlepszymi fryzurami jakie teraz są.


Istnieje wiele różnych rodzajów fryzury typu Fade, i żeby Ci pomóc wybrać tą odpowiednią dla Ciebie spośród wielu dostępnych, zebraliśmy w jedno miejsce najlepsze zdjęcia Fade, z naszego Barbershopu.

Najlepsze fryzury typu Fade

Zanim zapytasz Barbera o strzyżenie typu Fade, ważne jest, aby rozumieć, co to jest Taper Fade i jak będzie wyglądał na Tobie, czy to po bokach czy z tyłu. Żeby uzyskać Fade, Barber użyje maszynki aby za jej pomocą, skrócić włosy po bokach, zaczynając od dłuższych u góry i stopniowo je skracając idąc niżej.


Ponieważ Fade nie wymaga dużego wkładu własnego aby go potem utrzymać, wygląda najlepiej przy fryzurze gdzie występuje duży kontrast, pomiędzy krótkimi włosami na bokach i z tyłu głowy a długimi włosami na górze. Sprawdza się przy każdego rodzaju włosach, nie zależnie od ich rodzaju czy tekstury.

Co to jest Taper Fade?

Podczas gdy określenie “Taper Fade” używa się do opisania obydwu rodzajów fryzur jakimi są, Taper i Fade. Technicznie, są to dwie różne fryzury a nie jedna. Obydwie, Taper i Fade, odnoszą się do tego jak barber będzie obcinal Ci włosy po bokach i z tyłu głowy. Obydwie też wymagają stopniowego skracania włosow ku dołowi.


Jednak róznice pomiędzy Fade a Taper są takie, że Taper jest zazwyczaj dłuższy niż Fade. Klasyczny Taper jest wykonywany nożyczkami, gdzie Fade strzyże się maszynką. Taper zaczyna się z kilkoma centymetrami włosów i stopniowo się skraca w dól głowy.


Z drugiej strony Fade zaczyna się z krótkimi włosami i zlewa się do bardzo krotkich włosów, często wręcz do samej skóry. Dlatego Taper Fade jest najlepszą kombinacją obydwu tych stylów. Dłuższe włosy po bokach, które są z gradientem scięte bardzo krótko żeby zwiększyć kontrast.


Pod koniec dnia, porównanie Taper czy Fade, low czy high, zależy od Ciebie i tego jaką fryzurę chcesz. Fryzury z Taper zazwyczaj są dłuższe, począwszy od średnich do krótkich włosów. Najlepsze fryzury Fade mogą byc bardzo krotkie, albo dłuższe dla większego kontrastu.

Low Taper Fade

Low Taper Fade zaczyna się zaraz nad uszami i przechodzi wraz z linią włosów na tył głowy. Ponieważ Low Taper daje mały kontrast na bokach i z tyłu głowy, najlepiej jest mieć trochę dłuższe włosy na górze głowy.


Niemniej jednak, Low Taper może być połączony z krótkim Fade dla bardziej agresywnego wyglądu. Popularne fryzury które pasują z Low Taper Fade to Faux czy Quiff.

High Taper Fade

High Taper Fade rozpoczyna się najwyżej, już u góry głowy. Jest to dobra fryzura dla facetów którzy chcą mieć wygląd z dużym kontrastem, który podąża za modny wyglądem krótkich włosów po bokach a dłuższych na górze. Ponieważ High Taper Fade zanika szybciej, skupia on wzrok bardziej na długich włosach na górze.


Tak jak Low Taper Fade, High Taper Fade może być połączony z cięciem wręcz na łyso. Do High Taper Fade pasują takie fryzury jak Quiff, Pompadour czy Faux Hawk

Mid Taper Fade

Mid Taper Fade oferuje najlepszy kompromis pomiędzy High a Low. Zaczyna się pośrodku boków głowy, zapewniając dobry punkt, który nie jest zbyt nudny. Największym plusem Mid Taper Fade jest to, że pasuje do prawie do każdego rodzaju fryzury, niezależnie od długości włosów ani ich rodzaju.


Niezależnie czy masz długie włosy czy krótkie, unikatową teksturę, grube, kręcone albo falowane, Mid Taper Fade będzie na Tobie dobrze wyglądać.

Add Comment

Comment
Name
E-mail
Website