Rica

rica-1024x474

Historia rodziny

Podstawą działalności firmy jest wierność fundamentalnym zasadom, wartościom i filozofii tradycyjnej rodziny sycylijskiej.

Rica to rodzinna firma sycylijska z siedzibą w Katanii. Jej początki sięgają roku 1994, kiedy to Mario Puglisi, żyjący na wschodnim wybrzeżu Sycylii skromny, pracowity człowiek, odbywając jedną ze służbowych podróży, dostrzegł szansę na rozpoczęcie własnej działalności. Podjął wtedy decyzję o kupnie firmy Rica, niewielkiego producenta wosków do depilacji. Przekształcenie małego przedsiębiorstwa w rozpoznawalną na świecie markę pochłonęło wiele wysiłku i wymagało ogromnej pasji, kreatywności i wkładu całej rodziny. Celem działań biznesowych Puglisich zawsze był rynek profesjonalny, jednak w tym, co robią, pozostają grupą prawdziwych rzemieślników, dumnych ze skromnych początków. Dziś Rica obecna jest w ponad 60 krajach na całym świecie. Stała się firmą międzynarodową, osiągając na wielu rynkach godną pozazdroszczenia pozycję w sektorze kosmetycznym. Zasadniczym celem koncernu jest zaspokajanie potrzeb każdego rynku, na którym funkcjonuje.

Misja

W firmie Rica przejawijana jest pasja do produktów, pracy, rynków i składników naturalnych.

Pasję tę starają się odzwierciedlać w każdym aspekcie ich działalności. Ich misją jest tworzenie naturalnych kuracji w trosce o piękno ciała i umysłu. Korzystają przy tym z bogactwa zasobów naturalnych Sycylii i znajdującego się na niej wulkanu Etna. Do produkcji używają surowców i składników regionalnych, pochodzących ze źródeł odnawialnych. W Rica dążą do elastyczności, do szybkiego reagowania na zmieniające się wymagania rynku, jednocześnie oferując natychmiastową odpowiedź na życzenia klientów, równocześnie zachowując globalny punkt widzenia.